Кина Затворени телото на товар Трицикл (3W) производители и добавувачи | Мулти-дрво
Чангжу Хонг Мао индустрија на возила копродукции, ООД

Затворени телото на товар Трицикл (3W)

Краток опис:


 • Мин.нарачката Кол: 1 Piece
 • Набавка Способност: 200 Pieces
 • детали за производот

  Тагови производ

  ELECTRIC CARGO TRICYCLE  VIDEO

  PRODUCT DETAIL

  Name: Electric Closed-Body Cargo Tricycle / Courier Delivery Tricycle / Electric Cargo Tricycle / Electric Tricycle Cargo Truck

  Model: MT-B-CL-01C

  Motor power: 60V 1000W / 1200W / 1500W / 2000W

  Battery capacity: 60V 32Ah / 50Ah / 70Ah / 80Ah / 100Ah

  Tyre size:   F: 3.50 -12 ;   R: 3.75 -12

  Максимална брзина: 35 км / ч

  Екран: LCD СПИИДО метар со СПЦ батерија индикт и претворање на сигнали

  Max mileage: 35Km ~ 120Km per charge

  Max load: 300 Kg - 500Kg

  Vehicle size: 2850(3300) L x 1050 W x 1750 H

  Vehicle weight: 250Kg / 320Kg

  Vehicle body: Welded carbon steel structures  with E coating

  Сопирачка: Комбиниран барабани и раката ја рачната сопирачка

  Осветлување: ЕЕЗ сертифицирани светлата, предните и задните индикатори, стоп-светло, обратна светлина и Светло за регистарската табличка

  front left
  left side
  front right
  left side 2
  front
  rear

 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас

  производи категории

   WhatsApp Онлајн Chat!